Вакансия Senior/Lead .NET Developer

Компания: CHI Software
Город: Украина, Днепр (Днепропетровск)
Улица места работы: Украина, Днепропетровская область, Днепр (Днепропетровск)
Размещена: 3 июля 2018
Требования к соискателю
Описание вакансии

CHI Software is a cost-effective development center, based in Kharkiv, Ukraine with representatives in Dnipro, and Israel and the USA. We started off in 2006. Nowadays, we offer UX/UI design, JavaScript, .Net, PHP, Ruby, Python, Java, C++ and Mobile (Android and iOS) integrated software solutions. We deliver both outsourcing and outstaffing services to startups and well-established companies worldwide.

We are looking for Senior/Lead .NET Developer to join our team in Dnipro.

Requirements

  • 5+ years of experience in web-applications creation ASP.NET MVC / Web API)
  • Experience in development on .NET (C#) platform
  • Experience in JavaScript libraries (jQuery, AngularJS, Knockout)
  • Experience in Entity Framework or another ORM
  • English — Intermediate or higher

What you will be doing

  • Close cooperation with client and management;
  • Possibility to learn different business domains;
  • Constant flow of new projects;
  • Dynamic and challenging tasks;
  • Ability to influence project technologies;
  • Projects from scratch;
  • There is an opportunity to grow as a Team Lead if you have such skills and desire
Контактные данные
Выберите резюме для отправки
Прикрепить
Формат файлов: docx, doc, rtf, odt, pdf (2 Мб максимум)
У вас нет аккаунта, зарегистрируйтесь.
+ Сопроводительное письмо
Я даю згоду власнику сайту trud.ua та компанії, що опубліковала вакансію, на обробку наданих мною персональних даних, відповідно до Закону України «Про захист персональных даних» (детальніше)
Dev-pro.net Украина, Киев
NetCracker Technology Corp. Украина, Киев, Ярославская улица
Aspose Украина, Киев
Business & Finance Consulting Киев