Вакансия Commercial/business representative

Тип объявления: работа
Компания: Diuna Group sp. z o.o.
Город: Киев
Категория: Топ-менеджмент
Занятость: Постоянная
График работы: Полный день
Размещена: 31 окт. 2023
Требования к соискателю
Образование: Любое образование
Опыт работы: От 1 до 3х лет
Возраст: Не имеет значения
Пол: Не має значення
Водительские права: Не має значення
Иностранные языки: Англійська - Досконалий
Описание вакансии

Diuna Group sp. z o.o., a Warsaw-based professional translation service provider is looking for an energetic and knowledgeable representative who can help the company tap into a new market and open a local office in Kyiv.

You will be responsible for:

  • establishing and managing our Kyiv office,
  • establishing business relationships with clients and local service providers,
  • liaison with local authorities, institutions, and banks,
  • conducting business on behalf of the company,
  • recruiting and managing the team.

Candidate requirements:

  • good knowledge of the tax, administrative, commercial, and labour code in Ukraine,
  • understanding of the business and economy environment in Ukraine,
  • proactivity, creativity, independence, self-motivation,
  • excellent command of English,
  • Kyiv-based Ukrainian native speaker,
  • superb presentation and communication skills,
  • knowledge of Russian and Polish will be an extra advantage,
  • experience in translation and related industries is welcome,
  • good to have past business experience as a sole entrepreneur or company representative.

If interested, please send your CV in English to: [email protected]

Контактные данные
Выберите резюме для отправки
Прикрепить
Формат файлов: docx, doc, rtf, odt, pdf (2 Мб максимум)
У вас нет аккаунта, зарегистрируйтесь.
+ Сопроводительное письмо
Я даю згоду власнику сайту trud.ua та компанії, що опубліковала вакансію, на обробку наданих мною персональних даних, відповідно до Закону України «Про захист персональных даних» (детальніше)
Smart Solutions Украина, Киев
Manpower Ukraine Украина, Киев
ETERNA LAW Украина, Киев, Рыльский переулок
Diuna Group sp. z o.o. Київ
ТОВ "ТОЛСМА ТЕКНІК" Київ