Вакансия Strong Front-End Developer for CAD-related project

70000 ₴
Тип объявления: прямой работодатель
Компания: Volya Software
Город: Харків
Категория: IT компьютеры, Интернет
Занятость: полная
График работы: 116506
Размещена: 30 нояб. 2020
Требования к соискателю
Образование: любое образование
Опыт работы: от 5 лет
Возраст: возраст не имеет значения
Пол: Не має значення
Водительские права: Не має значення
Иностранные языки: Англійська - Досконало
Описание вакансии

We are looking for a strong Senior Front-End/Full Stack Developer for a remote project(s).

REQUIREMENTS:

  • 5+ years of experience in web development;
  • Working Knowledge of PHP, JavaScript, HTML5, and CSS;
  • Scrum, Jira, GitHub;
  • Experience working with complex, cross-platform projects;
  • The ability to write well-structured code;
  • advanced English (written and verbal).

HIGHLY PREFERRED

  • Experience developing CAD solutions;
  • working with Flash and AS3.

WE OFFER:

  • remote work;
  • flexible working hours;
  • competitive salary.

ABOUT US:

Volya Corporation is a Texas-based IT-Outsourcing Company with an international software development team. We specialize in developing Computer Vision, 3D Visualization and CAD solutions. There are well-known US-based and European companies among our clients.

Контактные данные
Выберите резюме для отправки
Прикрепить
Формат файлов: docx, doc, rtf, odt, pdf (2 Мб максимум)
У вас нет аккаунта, зарегистрируйтесь.
+ Сопроводительное письмо
Я даю згоду власнику сайту trud.ua та компанії, що опубліковала вакансію, на обробку наданих мною персональних даних, відповідно до Закону України «Про захист персональных даних» (детальніше)