Вакансия Office Assistant - (Digital Marketing)

Тип объявления: работа
Компания: IELTS Podcast/ Подкаст, ООО
Город: Одесса
Категория: Монтаж и обслуживание;Домашний персонал
Занятость: На дому
График работы: Удаленная работа
Размещена: 16 окт. 2017
Требования к соискателю
Образование: Не имеет значения
Опыт работы: Без опыта
Возраст: Не имеет значения
Пол: Не имеет значения
Водительские права: Нет
Иностранные языки: Английский - В совершенстве
Описание вакансии

Необходимые навыки

We are looking for an enthusiastic, smart, ambitious virtual office assistant.

Обязанности

You will be watching tutorials, then immediately implementing what was learnt, which includes: cutting edge marketing and email campaigns.You will learn how to use: Wordpress, Google Docs, scheduling, email, etc.This position is 100% remote. You will work 40h a week, with a 30 minute call at the end of each day.

Условия работы

You must have a high level of English, and written.You must also have your own laptop and a good internet connection.The deadline for submission is 30th September, 2017 midnight UK time AT Ideally, the start date I would be the first of October 2017, (but I can be flexible on this point if you are the right candidate)If you are interested please fill in this application form:https://docs.google.com/forms/d/1qX63YoDi_omN_1zxS3Qv2gG-JK82wk8iofBiYfFcHhc/edit
Контактные данные
Выберите резюме для отправки
Прикрепить
Формат файлов: docx, doc, rtf, odt, pdf (2 Мб максимум)
У вас нет аккаунта, зарегистрируйтесь.
+ Сопроводительное письмо
Я даю згоду власнику сайту trud.ua та компанії, що опубліковала вакансію, на обробку наданих мною персональних даних, відповідно до Закону України «Про захист персональных даних» (детальніше)
IELTS Podcast/ Подкаст, ООО Киев
IELTS Podcast/ Подкаст, ООО Харьков
МІЖНАРОДНА ОРГАНІЗАЦІЯ З МІГРАЦІЇ (МОМ) - ПРЕДСТАВНИЦТВО В УКРАЇНІ Львів, Львівська область