Вакансія Sales & Marketing Assistant

Тип оголошення: робота
Компанія: BPO Nextdoor, Inc
Місто: Львов
Вулиця місця роботи: вул. В. Великого 2
Категорія: Интернет аналитика и продвижение;Продажи;Маркетинг
Зайнятість: Повна
Графік роботи: Повний день
Розміщена: 4 груд. 2017
Вимоги до претендента
Освіта: Не имеет значения
Досвід роботи: Без досвіду
Вік: Не имеет значения
Стать: Не имеет значения
Водійські права: Нет
Іноземні мови: Немецкий - Средний, Немецкий - Средний, Английский - Средний
Опис вакансії

About the role

BPO Nextdoor is looking for a Sales & Marketing Assistant to participate in challenging sales & marketing activities mostly in the IT field.

The target customers are successful middle-size companies from Western Europe and the USA.

The person will receive all the necessary trainings by the senior colleagues to be able to work effectively.

Responsibilities

  • Search for potential customers in the industry-specific Internet directories and professional social networks Perform emailing campaigns
  • Maintain the database of customers

Requirements

  • English AND German languages at least at intermediate level is a must
  • Attention to detail
  • Analytical mind
  • Flexible approach to work Experience in sales &marketing is a plus but not mandatory

Working conditions

  • Competitive salary and comfortable office
  • Flexible working hours (40 hours/week)
  • Young dynamic and friendly team Facultative language courses Sporting facilities at the office

Please send your CV to [email protected], and we will promptly call the selected candidates.

Контактні дані
Виберіть резюме для відправки
Прикріпити
Формат файлів: docx, doc, rtf, odt, pdf (2 Мб максимум)
У вас немає акаунту, зареєструйтеся.
+ Супровідний лист
Я даю згоду власнику сайту trud.ua та компанії, що опубліковала вакансію, на обробку наданих мною персональних даних, відповідно до Закону України «Про захист персональных даних» (детальніше)
Про роботодавця
BPO Nextdoor is a service company from Eastern Europe, which provides mainly data entry and data analysis services. BPO Nextdoor is a business division of Edvantis Group which has over 17 years of ... читати детальніше
Nectaris Agency Украина, Киев
SoftServe Украина, Ровно
SoftServe Украина, Харьков
Sensorama Lab Украина, Киев
Talentuch Кременчук