Вакансия Middle .Net Developer

Компания: Ncube
Город: Украина, Киев, Трёхсвятительская улица, 13
Улица места работы: Украина, Киевская область, Киев, Трёхсвятительская улица
Размещена: 24 июня 2018
Требования к соискателю
Описание вакансии

Project: Enterprise solution to provide Investment Data Management functionality

We are looking for Software Engineer with technical background and analytical thinking to participate in development of Investment Data Management Enterprise solution platform and join our team.
You will work in a friendly environment with interesting tasks as a part of English speaking team with British management.

Must have skills:

  • 3+ years of experience in development using C#
  • Strong knowledge of T-SQL
  • Good understanding of database design\normalisation
  • Experience of building web API’s in .Net
  • An understanding of developing in the cloud, specifically MS Azure
  • Knowledge of Agile/Scrum methodologies
  • Higher technical education
  • Deep understanding OOP/OOD principles
  • Strong Intermediate and better English

Good to have:

  • Knowledge of Microsoft Dynamics
  • .Net core experience
  • Knowledge of Mule
  • Experience working with distributed English speaking team

Responsibilities:

  • Full-cycle software development

We offer:

  • Great team spirit
  • Modern technologies and management methods
  • Career opportunities
  • Flexible working schedule, vacations, paid sick leaves, medical insurance
  • Parties every second Friday Great office location near subway Maidan Nezalezhnosti

Контактные данные
Выберите резюме для отправки
Прикрепить
Формат файлов: docx, doc, rtf, odt, pdf (2 Мб максимум)
У вас нет аккаунта, зарегистрируйтесь.
+ Сопроводительное письмо
Я даю згоду власнику сайту trud.ua та компанії, що опубліковала вакансію, на обробку наданих мною персональних даних, відповідно до Закону України «Про захист персональных даних» (детальніше)
Devart Украина, Харьков
GlobalLogic Ukraine Украина, Киев
KPMG Ukraine Украина, Киев
Автологістика Украина, Киев
Uklon Украина, Киев, Московский проспект, Б