Вакансія Full Stack Developer

80000 ₴
Компанія: Total Customer Connect, Inc.
Місто: Украина, Львов
Вулиця місця роботи: Украина, Львовская область, Львов
Розміщена: 16 серп. 2018
Вимоги до претендента
Опис вакансії
A US-based company is looking for an experienced full stack developer to focus on growing our automotive CRM platform. We offer above market compensation (depending on experience) and will sponsor H1B visa / green card for the right candidate, if desired.Requirements:Independent work ethic or fully remote workspace experienceStrong communication skillsIntermediate English - ability to read / understand technical documentation and functional specification documents3+ years of experience working on and delivering commercial productsExpert HTML / JS / CSS knowledgeStrong React (Redux or context) or Vue skillsExperience working with node / npm / webpack (or alternatives)Familiarity with jQueryFamiliarity with Java and SQLAbility and willingness to learnDesired SkillsSolid Java skillsExperience working with JPA (Hibernate in particular), Spring / Spring MVC / Spring WSExperience working with JSP or FreeMarkerSolid SQL, experience working with PostgreSQL
Контактні дані
Виберіть резюме для відправки
Прикріпити
Формат файлів: docx, doc, rtf, odt, pdf (2 Мб максимум)
У вас немає акаунту, зареєструйтеся.
+ Супровідний лист
Я даю згоду власнику сайту trud.ua та компанії, що опубліковала вакансію, на обробку наданих мною персональних даних, відповідно до Закону України «Про захист персональных даних» (детальніше)
Дизайн студія Миколи Вороніна Украина, Львов
Финхаб.юэй Украина, Львов
Apeiron System Украина, Львов
iBiT Progress Львов
LuckyWare Pro Харьков